Budujemy hale stalowe w całej Polsce
>Hale dla przemysłu spożywczego
Hale dla przemysłu spożywczego 2019-03-06T13:08:20+00:00

Hale dla przemysłu spożywczego

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budownictwie przemysłowym, wykonujemy m.in. budynki przemysłowe dla branży spożywczej. Współpracowaliśmy z przedsiębiorstwami produkcyjnymi i przetwórczymi o bardzo zróżnicowanych wymaganiach, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać potrzebom wszystkich naszych zleceniodawców. Nowoczesne zaplecze technologiczne oraz najwyższe standardy produkcji są gwarancją solidności przygotowanych konstrukcji stalowych oraz terminowej i rzetelnej realizacji zlecenia budowy. Stosowana przez nas w budownictwie przemysłowym zaawansowana technologia znajduje zastosowanie również przy wznoszeniu chłodni, mroźni i hal produkcyjnych dla wielu typów produkcji czy przetwórstwa żywności.

Wymogi techniczne

Hale przemysłowe dla produkcji żywności wymagają montażu płyt warstwowych zgodnie z wymogami zachowania czystości i warunków izolacji, dlatego w takim przypadku stosujemy płyty warstwowe z rdzeniem z poliuretanu lub z rdzeniem z wełny mineralnej (panele z rdzeniem z wełny mineralnej są naszej produkcji). Płyty warstwowe (o grubości 100-240 mm) w układzie poziomym montujemy bezpośrednio do ocynkowanego słupa konstrukcji nośnej, zaś płyty warstwowe montowane w układzie pionowym wymagają dodatkowej konstrukcji wsporczej.

Tego typu rozwiązanie konstrukcyjne znalazło zastosowanie między innymi przy realizacji inwestycji dla firmy Consorfrut. W Krakowie powstała chłodnia i sortownia owoców i warzyw o powierzchni 8.191 m2. Zastosowaliśmy tutaj płyty warstwowe montowane w układzie pionowym.

Zaś dla firmy Masmal zajmującej się produkcją masła i serów wybudowaliśmy w Grudziądzu stalową halę przemysłową o powierzchni 5.037 m2. Obudowa ścian i sufitu wykonana jest tutaj z płyt warstwowych spełniających wymogi systemu HACCP dotyczącego produkcji żywności. Konstrukcja nośna budynku znajduje się na zewnątrz co jest możliwe dzięki zastosowanemu doskonałemu zabezpieczeniu poszczególnych elementów obiektu metodą ocynkowania ogniowego.

Produkcja

W trakcie produkcji stosowane są specjalne domieszki i odpowiednio spreparowane dodatki do betonu, dzięki którym jesteśmy w stanie bardzo szybko osiągnąć pożądane parametry wytrzymałościowe. To z kolei przekłada się na możliwość o wiele szybszego dostarczenia prefabrykatów na budowę. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym jesteśmy w stanie produkować komponenty o dużej rozpiętości, nawet w granicach 40 metrów o wadze ponad 100 ton.

Przewozimy wykonane elementy na teren budowy, korzystając z różnych środków transportu. Obsługujemy Klientów w całym kraju, nie ma dla nas lokalizacji, w których nie jesteśmy w stanie postawić naszych hal przemysłowych. Profesjonalny sprzęt, który mamy do dyspozycji, pozwala nam sprawnie zorganizować załadunek i wyładunek, niezależnie od gabarytów danej konstrukcji.

Montaż

Zajmujemy się montażem budynków przemysłowych na miejscu, pamiętając o przestrzeganiu wcześniejszych zapisów projektowych i harmonogramu. Dzięki temu, że nasze obiekty oparte są na elementach prefabrykowanych, jesteśmy w stanie wznosić je o każdej porze roku. Sama budowa jest o wiele szybsza, co sprawia, że inwestorzy mogą w krótkim czasie rozpocząć swoją działalność.

Zachęcamy Państwa gorąco do kontaktu z konsultantami firmy LLENTAB, dzięki którym będą Państwo mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat naszej oferty, a także zapoznać się z możliwościami realizacji Państwa indywidualnego zlecenia. Gwarantujemy najwyższy poziom obsługi Klienta, pełen profesjonalizm oraz atrakcyjne warunki współpracy. Zapraszamy.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYBUDOWANYCH PRZEZ NAS HAL DLA PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO