Budujemy hale stalowe w całej Polsce
>Hale magazynowe
Hale magazynowe 2019-03-06T13:06:07+00:00

Hale magazynowe

W ramach działalności LLENTAB leży projektowanie i budowa hal magazynowych. Hale magazynowe naszej produkcji oparte są na solidnej i wytrzymałej na warunki atmosferyczne konstrukcji. Dzięki temu uznawane są za bezpieczne w użytkowaniu.
Magazyny można podzielić na kilka rodzajów, mając na uwadze:

  • przeznaczenie magazynu,
  • jego wielkość,
  • stopień zaawansowania prowadzonych procesów,
  • rodzaj i czas przechowywanych materiałów.

Nasze hale magazynowe są w stanie sprostać każdej z wymienionych cech. Proponowane przez nas rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na stworzenie przestrzeni optymalnej dla potrzeb składowania różnego rodzaju towarów, a nowoczesne linie produkcyjne profili stalowych dają niemal nieograniczone możliwości tworzenia magazynów. Elastyczność budowy hal magazynowych w naszym systemie umożliwia wznoszenie zarówno małych magazynów o powierzchni około 500 m2 i wysokości strefy składowej od około 5 do 6,5 metrów, jak i przemysłowych magazynów wysokiego składowania posiadających większą powierzchnię i wysokość użytkową.

Spośród hal magazynowych wysokiego składowania naszej produkcji na uwagę zasługuje magazyn spedycyjny o wysokości składowania 11 m i powierzchni 16.887 m2 wybudowany dla firmy Omega Pilzno. Budynek ten wyposażony jest w 14 doków przeładunkowych. Konstrukcja dachu ze względu na wymogi ochrony pożarowej została oparta na żelbetowych słupach.

Zaś dla znanej polskiej firmy Trefl zajmującej się produkcją puzzli i gier wybudowaliśmy obiekty o powierzchni ponad 5.100 m2, które wchodzą w skład centrum logistycznego w Gdyni. Jeden z magazynów ma wysokości 13 metrów i wyposażony jest w regały wysokiego składowania. Zmontowane budowle stalowe wyposażone są w system doków przeładunkowych. Na dachu zamontowano klapy dymowe podłączone do systemu alarmu pożarowego SAP. W hali wbudowany jest dwukondygnacyjny budynek socjalno-biurowy.

Przykładem małego magazynu zmontowanego przez naszą firmę może być wybudowany dla firmy SwedWood magazyn elementów drewnianych. Zbudowana w miejscowości Skoczów hala magazynowa ma wymiary 27,9 m x 19,0 m x 5,0 m (lxwxh) i powierzchnię 530 m2.

Wybrane zalety

W wykonywanych przez nas obiektach swoje schronienie znajdują różnego rodzaju pojazdy i maszyny. Są tam w pełni bezpieczne, osłonięte od wiatru, deszczu, przenikliwego zimna czy ostrego słońca. Zapewniamy naszym Klientom trwałe konstrukcje wykonane z solidnych komponentów, odpornych na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Pod dachem budowanych przez nas hal magazynowych zmieści się dosłownie wszystko, od wspomnianych pojazdów i maszyn, przez materiały budowlane, aż po różnego rodzaju surowce. Budujemy dla naszych Klientów obiekty o dowolnych wskazanych przez nich wymiarach. Dzięki temu uzyskają Państwo funkcjonalną i ustawną przestrzeń dla kontenerów, kartonów i innego rodzaju ładunków.

Produkcja

Do produkcji wykorzystujemy różne systemy konstrukcyjne i materiały, które dopasowujemy do indywidualnych wymogów i potrzeb Inwestora. Dbamy o to, aby zagwarantować pełną i skuteczną ochronę składowanych produktów.

Projekt

Przed przystąpieniem do budowy, hale magazynowe są starannie projektowane. Dzięki rzetelnemu podejściu do naszej pracy już w fazie koncepcji, jesteśmy w stanie uniknąć nieprzewidzianych sytuacji w trakcie wznoszenia obiektu czy jego późniejszego użytkowania. W codziennej pracy korzystamy z profesjonalnego oprogramowania, tak aby jak najlepiej zaaranżować przestrzeń wewnętrzną i zewnętrzną. Dużą wagę przywiązujemy również do surowców i tworzyw, z których wykonywane są poszczególne elementy. Do naszej dyspozycji pozostają również nowoczesne i wydajne maszyny, dzięki którym jesteśmy w stanie ukończyć budowę bardzo szybko, jednocześnie ograniczając jej koszty.

Zachęcamy Państwa gorąco do współpracy.

Zapraszamy do obejrzenia wybudowanych przez nas hal magazynowych