Budujemy hale stalowe w całej Polsce
>Hale sportowe
Hale sportowe 2019-03-06T13:15:52+00:00

Hale sportowe

Łatwość modyfikacji systemu LLENTAB i dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta sprawiają, iż wzniesienie obiektu sportowego, widowiskowo-sportowego, basenu, ujeżdżalni dla koni nie jest dla nas problemem.

Przeznaczenie

Spośród montowanych przez nas hal sportowych większość stanowią szkolne sale gimnastyczne i pływalnie.

Projektowanie, produkcja i montaż

Zwracamy uwagę, że wysoka jakość naszych obiektów wynika z tego, że projektowanie, produkcja i montaż są w „jednych rękach”. Projektowanie naszych budynków odbywa się w biurze konstrukcyjnym firmy Llentab w Gdańsku. Stalowe elementy konstrukcji produkujemy w Szwecji oraz w Polsce na w pełni zautomatyzowanych, sterowanych numerycznie, liniach produkcyjnych. Montaż realizują nasi doświadczeni polscy pracownicy, wyszkoleni przez producenta. Te czynniki, w sposób jakby naturalny, „wymuszają” wysoką jakość wznoszonych przez nas budynków sportowych.

Konstrukcje montowane są na przygotowanym wcześniej fundamencie. Pragniemy jednak nadmienić , że z uwagi na swą lekkość i zastosowany schemat statyczny konstrukcji, wymagają one znacznie oszczędniejszych fundamentów, niż przy zastosowaniu innych technologii.

Słupy hal mocowane są do fundamentu za pomocą śrub wklejanych. Nie wymaga to przygotowania specjalnych elementów łączących w fundamencie. Wszystkie elementy konstrukcyjne wykonane są ze stali ocynkowanej na gorąco co zapewnia wysoką trwałość potwierdzoną 10-cio letnią gwarancją na konstrukcję hali.

Podczas montażu nie ma konieczności spawania. Wszystkie połączenia są wykonywane jako śrubowe.

Od zewnątrz dach i ściany pokryte są ocynkowaną na gorąco i lakierowaną blachą trapezowo-falistą o wysokości profilu 45 mm, płytami elewacyjnymi „Steni” lub alternatywnie częściowo ścianami w technologii tradycyjnej o ile wynika to z wymogów odpowiednich przepisów. Od strony wewnętrznej sufit i ściany wyłożone są płytą Fermacell. Wszystkie elementy są produkowane w fabryce w odpowiednich rozmiarach, łącznie z ukosowaniem szczytu, oraz mają przygotowane otwory do łączenia śrubami ze szkieletem konstrukcji.

Łączniki mocujące obudowę zewnętrzną są wykonane ze stali nierdzewnej. Elementy obróbki blacharskiej kalenicy, krawędzi połaci dachu, odprowadzenia wody, narożników, opierzeń itp. wykonane są z ocynkowanej i lakierowanej blachy stalowej. Dla doświetlenia wnętrza budynku proponujemy zastosowanie przeźroczystych płyt poliwęglanowych o bardzo dobrym współczynniku przenikalności cieplnej i wysokiej odporności na uderzenia. Wyeliminowaliśmy przez to konieczność zabezpieczenia okien przed stłuczeniem nieestetycznymi siatkami stalowymi.

Zalety

Nasze hale posiadają bardzo skuteczną izolację termiczną przez zastosowanie najwyższej jakości waty szklanej.

Z uwagi na swą lekkość, nasze konstrukcje stalowe doskonale nadają się do posadowienia na słabych gruntach jak i na terenach szkód górniczych.

Wielką zaletą naszych konstrukcji jest szybkość montażu. Dla przykładu: salę sportową w Żorach wraz zapleczem sanitarno-szatniowym zmontowaliśmy w ciągu ośmiu tygodni. Salę sportową w Dąbrowie Górniczej – Strzemieszycach zmontowaliśmy w ciągu pięciu tygodni. W podobnie krótkim czasie zmontowaliśmy sale sportowe w Wodzisławiu Śląskim – Marklowicach, Piekarach Śląskich, Chorzowie oraz kompleks w Dąbrowie Górniczej – Ząbkowicach. Każdy z tych obiektów realizowaliśmy przez siedem tygodni.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYBUDOWANYCH PRZEZ NAS HAL SPORTOWYCH